Jdi na obsah Jdi na menu
 


ROZHOVOR
(Anita Baselová)


Milane, televizní diváci Tě na obrazovkách můžou vídat dost často, nedávno jsi se objevil v seriálu Ulice, anebo například v pořadu, který tu ještě nikdy nebyl, a to v Neviňátkách aneb upřímnost na zabití. Já osobně jsem tento pořad viděla jen jednou, a to s Tebou a ještě třemi slečnami, které měly dost razantní názory, a to především na svou rodinu. Ty jsi se tam zmínil o své rodině jako o rockerské, proč zrovna tak?

Tenhle nový typ pořadu vyvolal hodně kontroverzních názorů, což mě samotného až překvapilo, protože jsem myslel, že se divákům komerční stanice bude vulgárnější humor zamlouvat, ale postavili se k tomu většinou velmi morálně. K té rockerské rodině- taťka se živí profesí bubeníka a má velmi dobrý hudební sluch. V pořadu jsem se o něm zmínil kvůli „koženému“ oblečení, které nosí. Moje mamka, abych jí neukřivdil, hraje zase velmi dobře na klavír, takže hudební vlohy jsem zdědil po nich obou.

V květnu jsi oslavil své 18. narozeniny, no a oslavil jsi je trošku jinak, a to i s cizími lidmi. Pozval jsi totiž všechny Tvé příznivce, i ty, které neznáš. Koukala jsem se na Tvé webové stránky a viděla jsem, že jsi tam měl opravdu dost fanynek, které Ti přišly popřát. Já věřím, že jsi je určitě kvůli dárkům nepozval a taky asi tuším proč, rád se seznamuješ s novými lidmi, že? A překvapilo Tě od Tvých fanynek, ať už na oslavě, nebo někde jinde, něco zvláštního?

V první řadě mě těší a vážím si přízně kohokoliv, takže jsem považoval za skvělý nápad pozvat všechny na společnou oslavu, kterou jsme si náležitě užili. Pojal jsem ji v dětském stylu, nafoukli jsme přes 60 balonků, každý si mohl vzít klaunovskou čepičku a píšťalku (smích), nebo si třeba zazpívat karaoke. Hodně mi záleželo na tom, aby se všichni bavili. 

Milane, na Tebe jsem slyšela opravdu různé názory, někdo Tě má za nafoukaného kluka z televize, někdo za kluka, který ví, co od života chce, a někdo by Tě popsal ještě úplně jinak, jak by jsi charakterizoval Milana Peroutku Ty?

Považuji se za velkého puntičkáře a cílevědomého člověka. Špatné reakce lidí mě často hodně mrzí, ale snažím se být nad věcí, protože tak už to v tomhle světě chodí, a samozřejmě se rád obklopuji lidmi, kteří mě mají rádi.

Ty budeš maturovat na gymnáziu, budeš chtít studovat vysokou školu? (Jakou?)

Doufám, že koncem roku úspěšně odmaturuji, držte mi palce! Jelikož studuji gymnázium, tak je pro mě vysoká škola de facto povinností. O oboru se momentálně rozmýšlím, ale rád bych si zkusil nějaký umělecký směr související s prací v divadle, nebo v televizi.

A nelákala Tě nikdy herecká konzervatoř?

Když jsem končil na základní škole, s tou myšlenkou jsem si pohrával, ale rodiče mi ji jednoznačně zakázali. Zpočátku mi to bylo líto, ale postupem času musím souhlasit, že je důležité mít všeobecné vzdělání. Mého učitele herectví to tehdy také zklamalo a já se momentálně chystám za ním po 4 letech zajít a požádat ho o pomoc při přípravě na vysokou školu.

Bereš herectví pouze jako koníčka? A jak jsi vlastně s herectvím začal?

Herectví se snažím brát především jako koníčka, protože vím, že jako povolání je to velmi stresová činnost, herci trpí jakousi nezajímavostí vůči ostatním, navzájem se podvědomě předhání a v podstatě jsou jako osobnosti tak trochu rozdvojení. Jednou se jim daří, podruhé zase ne, a s těmito osobními propady je velmi těžké se vyrovnat, zvláště pokud musí živit kromě sebe i rodinu. Ačkoliv jsem stále prioritně student, tuhle nejistotu vnímám už teď, ale snažím si to nepřipouštět a zakazuji si to. 

Která postava, kterou jsi zatím ztvárnil, se Ti zaryla do srdíčka? Je nějaká role, kde jsi téměř nemusel hrát, protože Ti byla ta postava tak podobná?

Mám rád všechny postavy, které jsem dosud ztvárnil, a vždycky se těším, co přijde nového, nebráním se ničemu. Rád vzpomínám na svá dětská představení v Malostranské besedě, na natáčení s produkcí z Venezuely, které mě kromě jiného také skvěle procvičilo v angličtině, nebo třeba na Ordinaci v růžové zahradě, kde jsem před dvěma roky „spolknul euro“ a zřejmě mi to jen tak nikdo neodpáře.

Milane, máš Ty nějakého idola? Někoho, s kým by sis chtěl někdy zahrát? Někoho, koho obdivuješ, ať už jako herce, nebo jako člověka?

Obdivuji a držím palce všem, kdo se v tomto oboru pohybují, protože vím, že to chce kuráž a taky určitou dávku sebevědomí. Hraní s kolegy mě moc baví, všichni jsme na jedné lodi, chceme, aby se divákům výsledná práce líbila, a to je ohromně spojující. Mám je za to rád.

 

Životní motto: „Občas ze sebe potřebuju dělat debila, abych si připadal normálně.“

Životní cíl: Aby bylo všechno perfektní. Že je to moc bláhové? Tak abych byl perfektní aspoň já. :-)

Oblíbené jídlo: Rád jím zdravě a taky miluju ochutnávání kuchyně všech koutů světa, i když není nad tu italskou…:-)

Oblíbené pití: Fresh, mléčné koktejly, všechny možné i nemožné drinky, voda z kohoutku… :-)

Oblíbený film, seriál: Především ty kvalitní, napadají mě filmy Až na krev, Billy Eliot, Osvícení, Stepfordské paničky; ze seriálů pak třeba 24 hodin, nebo pohádková Arabela:-)

Oblíbená herečka, herec: Všichni jsou skvělí, víte vy vůbec, kolik úsilí stojí už jenom úspěšně projít casting?

Oblíbená skupina, styl hudby: Snažím se neposlouchat výhradně jenom jeden žánr, ze svého pohledu oceňuji už jenom snahu a nadšení. A pak si danou písničku taky rád zazpívám. Co ale opravdu nemusím, je třeba elektronická hudba jako jsou systémy, drum´n´bass, jungle, techno.

 

Můj názor na Milana:

Do kavárny, kde jsme měli dlouhodobě domluvenou schůzku, přišel příjemně naladěný kluk a to i přesto, že stále dobíral antibiotika a nebylo mu zřejmě úplně dobře. Nad rozhovorem jsme seděli zhruba 3 hodiny, mezi otázkami jsme se bavili o normálních věcech a stejně tak na mě i celou dobu působil. Rozhodně to není žádný nafoukanec, za kterého ho možná bohužel někteří lidé mají. Jak už zmínil, je to opravdový puntičkář, ale nejsympatičtější, kterého z puntičkářů znám J. Celou dobu se obával, aby jeho odpovědi nebyly strohé a jinak vyložitelné, ale já myslím, že se bál zbytečně. Věřte mi, takhle zajímavý, hodný a upřímný kluk se jen tak nevidí ;-) 

 

  

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ahoj

(misa, 11. 6. 2009 18:48)

ahoj milane to jsem ja ta jak s tebou mluvila o tom ze mi segry tata me chtel znasilnit kdyztak tady mas moje tel. cislo 604967288 az ti to dojde tak me prozvon jo sem misa linhartova a moc se mi to libilo jak si spival a bavil se semnou kdyztak mi napis nebo zavolej a nebo jeste prozvon muzu se te zeptat na neco mas holku si moc hezkej to je asi vtipny ze se te na to ptam vit no tak ja musim uz koncit pa chtela bich se te jeste na neco zeptat jestli se muzeme nekdy nekde setkat spolu tak jestli mas mobil tak mi prosim odepis na to jak se te ptam si moc hezkej pa pa misa linhartova.

Si nejwíc vpohodě!

(WěRušHkA, 2. 6. 2009 19:02)

S tou hudbou sme asi nastejno:D
Si strašně v pohodě:D A puč si od zuzky etě nikdy ty brejle slušely ti :-)

:-*

(♥ Denča ♥, 28. 5. 2009 17:36)

Ahojky :) jseš moc fajn bylo to uplně suprový jak jsme se spolu bavili ještě s mojí kamarádkou :) doufám že se ještě někdy uvidíme!! a prosím nedal bys mi e-mail?? kdyžtak mi napiš na můj: crazyn.k.a@seznam.cz a seš fakt SUPER!!

milaa ♥

(petQa, 15. 3. 2009 18:23)

čauky milane .. včera jsi byl uplně super xD nemohl by jsi mi napsat na meilik ...petrushka-sc@seznam.cz prosím ?? děkuju pa ...

milanek peroutka

(petulin2, 14. 3. 2009 20:05)

Ahojky Milane jsi fakt super a mas krasne oci nemohl by jsi mi napsat e mail prosím na tehle petulin2 seznam napis miho do dvou dnu pokud to pujde jsi zlatícko

**------------**

(verča, 11. 3. 2009 15:16)

Ahojky, ten rozhovor je fakt zajímavý a hlavně poutavý. Sice jsem se s Milanem viděla jen jednou a chviličku, ale tohle mě na něj opravdu sedí a v hodně ohledech má pravdu.

pro Katie

(milan, 7. 12. 2008 19:38)

Ahoj Katko, to dělala jiná Anita:))

Anita

(Katie, 6. 12. 2008 23:18)

Ahoj, ten rozhovor dělala Anita z Voděradský nebo jiná?

....:D.....

(Wendy, 4. 11. 2008 12:56)

je to super:D ale ma to divny konec...